Сбогом Netuorx-TV/DTV :)

Всички теми, свързани пряко с NetWorx-TV и DTV услугите, които предлага фирмата.

ИзображениеИзображение

Сбогом Netuorx-TV/DTV :)

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 28.07.2009г. в 09:15ч.

Утре отивам да си платя една месечна такса за кашмер и прекратявам договора си с Вас... Ще съм малко назад с пари, но няма да сте напред от мен всеки месец с 14лв.

Причините:

1. Заради това, което изпитах на свой гръб (не го пожелавам на никой колега-потребител на Netuorx) от 24-ти юли този месец до момента, смея да вярвам че админситрацията на The фирмата не е безпристрастна и проявява нееднакво/тенденциозно отношение към потребителите си;
2. Цифровата телевизия прекъсва и е далеч от разбиранията ми за качествена услуга. Това е потвърдено от още трима потребители. Техниците Ви "констатираха", че проблемът е в моя тунер, който не е купен от Вас. Излъгаха ме, защото и други клиенти са демонстрирали пред тях същия проблем и то с фирмен применик. Това е подвеждане и КЗП може да се заинтересува от случая, но нека от мен да мине;
3. Не на последно място - искам напълно да прекъсна взаимоотношенията си с фирмата, за да не си мислите, че можете да ми извивате все така ръцете, както го правите от 24-ти.

До определен момент преди да станете твърде нагли бях доволен поне от интернета.
Въпреки това последните случки затриха всички добри спомени в мен. Ще си спомням с радост този ден, в който ще прекратя договора си с Вас и ще го накъсам на парченца, след което старателно ще го изгоря по пълнолуние :devil2:

Сбогом! :banana_rap:
Проект Keyrian

TK3C-Pyce написа:Възможно е да сме се осрали, не отричам. Но едва ли можеш да убедиш десет хиляди клиента, които ползват телевизия и над 30к, които ползват интернет, че "Неработикс" не става.

Неработикс написа:"може да сме се осрали, но л@йн@та ни са вкусни, щото сме монополисти"

Отворено писмо до г-н Свилен Максимов
Networx-BG : LAN картата Ви почти си е заминала
Аватар
krassyo

Съобщения: 334
Регистриран: 19.05.2009г. в 15:04ч.
Град: Плътно зад Свилис Максимилианус

Re: Сбогом Netuorx-TV/DTV :)

Покажи връзката към това мнениеот bassmbass » 28.07.2009г. в 10:10ч.

Е и ,според тебе умрели ли са за твойте 14 лв ,то ти са джиркаш повече от тях

bassmbass

Съобщения: 188
Регистриран: 26.06.2007г. в 21:57ч.

Покажи връзката към това мнениеот h4xx0r » 28.07.2009г. в 12:45ч.

Точно за неговите не са умрели, обаче малко по малко клиентите започват да се оттеглят. След като чух хубави думи от доверени хора за друг интернет доставчик, от следващия месец и аз няма да съм клиент на Нетуъркс заедно с още няколко мои приятели. Да живее монополизма!

п.с.
Няма да забравя случая, когато имах проблеми с интернета и писах ОУПО до фирмата. Не получих никакъв отговор в продължение на месец, докато не споменах КЗП тук във форума. Още на следващия ден ми се обадиха по телефона - получавам отстъпка от завидните 20% (5 лева, уааау) за следващия месец.
Последна промяна h4xx0r на 28.07.2009г. в 13:06ч., променена общо 1 път
Аватар
h4xx0r

Съобщения: 424
Години: 26
Регистриран: 21.02.2006г. в 19:07ч.
Град: Нейде из русе

Покажи връзката към това мнениеот deian » 28.07.2009г. в 12:56ч.

Не бързайте с другия доставчик, да не се окажете без нет, понеже са му спрели кранчето :D

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2537
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот bassmbass » 28.07.2009г. в 16:27ч.

оставяй ги да вървят ,пак ще се върнат някой ден,на такива фирми еднодневки никво доверие им нямам

bassmbass

Покажи връзката към това мнениеот . » 28.07.2009г. в 16:31ч.

bassmbass написа:на такива фирми еднодневки никво доверие им нямам

Кои са те ? Понеже не видях да са споменати по-горе.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот bassmbass » 28.07.2009г. в 17:48ч.

Да ти кажа ли за Русе най -добрите са Нетуоркс останалите просто съществуват

bassmbass

Покажи връзката към това мнениеот . » 28.07.2009г. в 17:58ч.

Не отричам, че е така, но... все пак трябва И към тях да има критика някаква, за да не витаят из облаците, подобряване качеството на услугите, развитието на нови такива, etc.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 08:45ч.

Айде, бих си шута от "най-добрите". В момента се наслаждавам на работеща цифрова ТВ без прекъсвания.
Адиос оранжеви мучачос :haha:
Проект Keyrian

TK3C-Pyce написа:Възможно е да сме се осрали, не отричам. Но едва ли можеш да убедиш десет хиляди клиента, които ползват телевизия и над 30к, които ползват интернет, че "Неработикс" не става.

Неработикс написа:"може да сме се осрали, но л@йн@та ни са вкусни, щото сме монополисти"

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 29.07.2009г. в 09:37ч.

deian написа:Не бързайте с другия доставчик, да не се окажете без нет, понеже са му спрели кранчето :D

Това просто не е вярно. Врътнали сме кранчето на един определен клиент, защото просто не си знае мярката. Освен това имаме право да го направим, защото договора с въпросния доставчик е за 10Мбит на клиент, а не 100. Просто сме си го направили както е по договор.
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Съобщения: 1637
Регистриран: 27.12.2003г. в 01:17ч.
Град: Rousse

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 29.07.2009г. в 09:41ч.

Това е лично твое мнение. Възможно е да сме се осрали, не отричам. Но едва ли можеш да убедиш десет хиляди клиента, които ползват телевизия и над 30к, които ползват интернет, че "Неработикс" не става.
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 09:56ч.

Свил, както виждаш ника ми е шегаджийски... иначе какво става и какво не става верно си решават другите. Да си забелезал некъде тука да казвам "Неработикс не става"? Недей ми извръндупва така думите, моля те.

Явно е, че ти лесно се газираш и излизаш от нерви, а в последствие се аргументираш с договора си, ививайки ръцете на конкурентите си.
Тоя петък наглеждай блога ми... ще дам малко популярност на непопулярните ти подходи... зад мен е голяма част от блог-обществото на България, приятелю! Ще помоля колегите блогери да дадат също някаква гласност, а кранчето можеш да го отвиеш за да не страда следващия потребител на порта на "умното" ти суичле, защото от 1-ви можеш да ми извадиш кабелчето от горе Изображение

Гледам иначе бая трафик сте ми направили от офиса на темата... Само така! Мога дори рекламно местенце да ви предложа срещу заплащане по договаряне ;)

Това между другото ми звучи като "може да сме се осрали, но л@йн@та ни са вкусни, щото сме монополисти".

Освен това ако това са десет мегабита аз съм трамвай ;)

Изображение
Последна промяна krassyo на 29.07.2009г. в 11:52ч., променена общо 3 пъти
Проект Keyrian

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот Mu6o » 29.07.2009г. в 10:05ч.

В момента и от двете страни прекаляваме, потребители и NW(скужители)...аз съм недоволен и те не знаят понякога къде е проблема...не мога да го кажа точно, но смиял че е, че трябва Свилен Максимов да си стяга тея които работят за него, защото той губи клиенти следователно и пари, а в последствие и тези които работят за него или ще напуснат или ще бъдат уволнени и всички ще са недоволни...ако работят те и система ще работи и всички ще са доволни
Изображение
спамя, троля, псувам и въобще не ме е*е
Ако скоро не бъдат взети мерки срещу "оправянето" на NW се местя! Всеки който е с мен да слага това в подписа си!
ПС: Късно преместих се на nbis

http://www.yapfiles.ru/files/96155/mobilna_kasa444.jpg като има кебапчета и биричка.. веднага идвам да си сменям доставчика :D
Аватар
Mu6o
Spammer
Spammer

Съобщения: 388
Години: 27
Регистриран: 1.04.2009г. в 23:25ч.
Град: Bulgaria, Rousse
В момента: Мръзна

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 10:07ч.

Мислиш ли, че на някой му пукаше за загубата на:
  • x-man;
  • Zico;
  • Теодор Хараламбиев;
  • Stylius
все професионалисти с много стаж във фирмата зад гърба си?

Май не....
Последна промяна krassyo на 29.07.2009г. в 10:13ч., променена общо 1 път
Проект Keyrian

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 29.07.2009г. в 10:10ч.

Мисля да добавя и mlinux, макар че той все още формално работи за фирмата.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1364
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 10:11ч.

Съгласявам се с теб!
Проект Keyrian

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот Mu6o » 29.07.2009г. в 10:32ч.

Неработикс написа:Мислиш ли, че на някой му пукаше за загубата на:
  • x-man;
  • Zico;
  • Теодор Хараламбиев;
  • Stylius
все професионалисти с много стаж във фирмата зад гърба си?

Май не....

То това вече е тъпотия от страна на работодателя. Да уволниш най-добрите :wall:
Изображение
спамя, троля, псувам и въобще не ме е*е
Ако скоро не бъдат взети мерки срещу "оправянето" на NW се местя! Всеки който е с мен да слага това в подписа си!
ПС: Късно преместих се на nbis

http://www.yapfiles.ru/files/96155/mobilna_kasa444.jpg като има кебапчета и биричка.. веднага идвам да си сменям доставчика :D
Аватар
Mu6o
Spammer
Spammer

Съобщения: 388
Години: 27
Регистриран: 1.04.2009г. в 23:25ч.
Град: Bulgaria, Rousse
В момента: Мръзна

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 10:35ч.

Е то някои от тях напуснаха, защото бяха уволнени други от изброените.
Професионалистите е нормално да се подкрепят.
Проект Keyrian

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот haiduk » 29.07.2009г. в 13:15ч.

ТКЗС-Русе, ти изби рибата, пак !

Завърташ "кранчето" като интернет доставчик (в случая на едро) на потребител, който е изказал лично мнение, с което не си съгласен. Потребителят е абонат на друг интернет доставчик, който ползва вашата мрежа и рекламира скорости в пъти по-големи от тези дето са договорили с вас (според това което пишеш поне) и които скорости ти явно ги пускаш на другите потребители на доставчика клиент, въпреки "договора". И ти вземаш специално на тоя потребител и му врътваш "кранчето"... и по-лошото - вярваш че имаш правото да направиш това, по този начин ???

Това какво е, "Внимавайте какви ги пишете", "Властелина на мрежите" или "Слушкай, че да папкаш ли" ?

На практика дискриминираш някой, зщото е писал нещо, което ТИ не считаш, че трябва да се пише в интернет ?
Щом считаш, че нещо писано в мрежата, не трябва да е писано, си има други начини, които не нарушават един куп права на потребителите....или ще сме европейски бизнесмени само когато ни изнася ?

След като толкова години ползваш Интернет и правиш бизнес, би трябвало да си ги научил тея начини.

А момента, в който поставяш доставчика клиент/партньор/конкурент в положение, при което излиза че прави лъжлива реклама, защото обещава скорости неколкократно по-големи от "договорените", разчитайки на вашата мрежа ?

Ако това ще е "европейския" начин на правене на бизнес.....нямам думи просто.

Кой е прав и кой е крив не коментирам, но като потребител считам, че подобни действия и демонстрации, които в крайна сметка водят до запушването на устата, на наистина недоволните потребители, са много грешни и предполагам няма да ви донесат никаква полза в крайна сметка. Потребителите рано или късно ще им омръзне да са "под чехъл" ... дори и по нашите земи.
Аватар
haiduk

Съобщения: 202
Години: 72
Регистриран: 7.12.2003г. в 01:33ч.
Град: www.esa.int

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 13:20ч.

haiduk написа:Потребителят е абонат на друг интернет доставчик, който ползва вашата мрежа и рекламира скорости в пъти по-големи от тези дето са договорили с вас

Една дребна корекция: ако рекламирах щях да напиша - вижте тези скорости, които констатирах по-горе. Минете на еди-кой-си доставчик ако искате Вашите да са като тях.
Проект Keyrian

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 29.07.2009г. в 14:24ч.

абе откъдето и да погледнем случката вреди на имиджа на фирмата, и е меко казано недостойна.
haiduk написа:Това какво е, "Внимавайте какви ги пишете", "Властелина на мрежите" или "Слушкай, че да папкаш ли" ?

релано и НЕвиртуално в много случаи е така... (включително и подписа ми)
важи не само за интернет доставчици , а за всякакви сфери.
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6096
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 29.07.2009г. в 14:58ч.

Добре, вземам си бележка
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Покажи връзката към това мнениеот krassyo » 29.07.2009г. в 15:01ч.

А ето я и бележката на потребителя наречена Отворено Писмо:

http://www.krassyo.info/2009/07/29/open-letter-2/

Всъщност публикувам го по-рано от момента, в който бях решил първоначално.
Проект Keyrian

Аватар
krassyo

Покажи връзката към това мнениеот bronc » 31.07.2009г. в 00:03ч.

2 дни без интернет наистина са причина да си смениш доставчика :doh: Какво ли са правели прадедите ни без компютри :blink:

bronc

Съобщения: 10
Регистриран: 5.05.2009г. в 22:46ч.

Покажи връзката към това мнениеот . » 31.07.2009г. в 00:09ч.

Строяли са пирамиди.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот the_chicken » 1.08.2009г. в 20:30ч.

ще им дойде акъла на нетуоркс като се появи някоя нова фирмица...щот във Варна за тея пари дето ги давам тук тегля със 7мб/сек и интернета ми прекъсна веднъж за 8 месеца ;) цена 20 лева :Р и да да не говорим колко вируси пълзят из мрежата на нетуоркс...подобна 'бомба' бяха направили във Шумен, бяха напълнили мрежата на кейбъл тел с червеи и нямаше очистване, щот аха очистят един комп друг се зарази и го предаде нататък, а тъпите ламери им слагат разни AVG-та и чакат да им спрат червея...да да ама не...и тука всеки ден касперския по 2-3 пъти засича некв червей дет напира и кой знае как се пълни гушата на нетуоркс от преинсталиране ;) а във Варна на интербилд не ми е писвала ни един път антивирусната...що ли? а работата ми из интернет е една и съща всеки ден.

като цяло услугите не нетуоркс ме устройват, ама може и малко повече гювеч да пуснат стиснали са се като кокоши гъзове :? а и забелязвам, че напоследък обслужването им е под ВСЯКАКВА критика...едни образи по телефона...направо да ги записвам и да ги пускам в интернет..преди бях много по-доволен, защото много по-добре си разбираха работата...ама то какъвто шефа такива и работниците ;) напоследък забелязах че хора тръгнали от нищото и стигнали до нещото загубват 'човешката' си част и стават едни тъпи надути и алчни животни :? абе Приказка за стълбата...и аз помня едно време нетуоркс като беше един гараж с 10тина компютъра и телефони прегряващи от недоволни потребители...ама ся се нагуши и почна да прави глупости.
:dog:
Аватар
the_chicken

Съобщения: 1138
Години: 28
Регистриран: 19.12.2005г. в 17:04ч.
Град: пред компютъра

Покажи връзката към това мнениеот . » 1.08.2009г. в 21:02ч.

Може би иска да каже WAN-а или прилежащите услуги - тракер, Free, хъб. Иначе не знам колко му "писка" антивирусната, а и на другите, но на мен не писка :D. Щото нямам такава :happy:.

Иначе да, преди като имаше LAN, то не бяха едни LAN Guard-ове програми, рестартвачки, хаквания и подобни. То тогава ако нямаш антивирусна, направо си в кюпа.

Явно центъра не е от най-приоритетните места. Нали фафлата и той жевеел там някъде, ама с неговите идеални/неидеални центрове, така и не стана ясно що за бозави локуми разтяга, но така или иначе пак чакаше ( или май чака още ? ) за свързване. И пилето 8 месеца - хъх. Общината 1 година ли са чакали :haha: ? Но не... понеже кметЯ разрешава ( одобрява ) провеждането на House Party-та, съответно за благодарност явно бързо са ги вързали ;).
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот the_chicken » 1.08.2009г. в 21:14ч.

deian написа:Какви вируси, като LAN-а е орязан. Вирусите си ги сваляш ти отнякъде :) Аз що нямам?
А неограничен интернет за 20 лв на Интербилд нещо не виждам :hmmm: Има някакъв икономичен, който е на трафик.
http://www.interbild.net/private/prices2

ела в Б15 и виж :) ако не ако догодина пак съ мтам ще си запазя някой касов бон за платен интернет :) може да е някаква студентска тарифа или ддз какво ама толкова плащаме и това получаваме :)
Аватар
the_chicken

Покажи връзката към това мнениеот deian » 1.08.2009г. в 21:22ч.

Може, не знам. Може и някой да ви препродава нет от Интербилд. Както и да е. За обикновени клиенти такава тарифа няма и неограничения им започва от 30 лв нагоре.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2537
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот the_chicken » 1.08.2009г. в 21:25ч.

¦•••SHERIFA•••¦ написа:
И пилето 8 месеца - хъх. Общината 1 година ли са чакали :haha: ? Но не... понеже кметЯ разрешава ( одобрява ) провеждането на House Party-та, съответно за благодарност явно бързо са ги вързали ;).

аз казах над година тоз ми приказва 8 месеца...думи нямам :? земи стани малко от компютъра се поразтъпчи да ти починат очите :) и наистина чаках толкова и го тиках на спектрум нет до 'щастливия' момент в който минах на нетуоркс :)

а пък за хаус партитата съм се изказвал 100 пъти - като ще се организира нещо, правете го като европейци - извън града, за да не пречи на никой! рокерския събор как се прави на хижа приста? търлата може да я няма от 2 години щот и нея искат да я направят там, ама парка си е чист и тих и има къде да си почине човек! не ми пука кой и по какъв повод ще свири ако ще Металика да дойдат да свирят на площада пак ще кажа, че трябва да се направи или в зала или извън града.
Аватар
the_chicken

Следваща

Назад към Телевизия

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта