Какви кренвирши си купувате?

Това е мястото за всички теми, несвързани с останалите форуми.

Тандем
0
Няма гласували
Сачи
5
12%
Леки
14
33%
Народен
7
16%
Браво
2
5%
Кен
0
Няма гласували
Соларис
1
2%
Други
0
Няма гласували
Обикновени, от по-евтините
1
2%
Не купувам/рядко си купувам кренвирши
13
30%

Общо гласове : 43

Покажи връзката към това мнениеот rdv_eu » 18.04.2008г. в 13:40ч.

Малотрайните колбаси са масово разпространени в България и се рекламират постоянно, особено кренвиршите. Интересно ми е коя марка се купува повече и дали изобщо се купуват, предполагам повечето от нас знаят какво съдържат този вид колбаси :)
Аватар
rdv_eu

Съобщения: 138
Регистриран: 4.10.2004г. в 09:16ч.

Re: Какви кренвирши си купувате?

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 18.04.2008г. в 13:48ч.

Не знам, ама лично на мен това ми прилича на тема която ще завърши в "Хумор и простотия" ;)
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Alpha TV - гледай безплатно онлайн
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Съобщения: 8310
Години: 33
Регистриран: 1.10.2004г. в 14:29ч.
Град: Uber - Jugend Kamp.

Покажи връзката към това мнениеот rdv_eu » 18.04.2008г. в 14:00ч.

Ами нищо и няма на темата, нека разберем кои се купуват повече, не напразно става въпрос за кренвирши, защото рекламите им са интересни и зачестяха отдавна. Пък може и да стигнем до някакъв извод, например, кои са по-качествените, да знаят хората за какво си дават парите :)

Братовчед ми работи в Белла България и сподели, че ако Сачи бяха от месо, нямаше да са 5лв, а 10лв или повече.
Аватар
rdv_eu

Покажи връзката към това мнениеот some_spirit » 18.04.2008г. в 14:58ч.

не си купувам кренвирши изобщо (няма го в анкетата), защото не ям месо, просто не искам заради моя кеф да се убиват живи същества.
[img][/img]
Аватар
some_spirit
Banned
Banned

Съобщения: 375
Регистриран: 16.11.2004г. в 22:31ч.

Покажи връзката към това мнениеот TheKeeper_ » 18.04.2008г. в 15:14ч.

Не ям кренвирши, поради съмнителния им състав ;Р

TheKeeper_

Съобщения: 550
Регистриран: 17.11.2005г. в 20:22ч.

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 18.04.2008г. в 15:33ч.

some_spirit написа:не си купувам кренвирши изобщо (няма го в анкетата), защото не ям месо, просто не искам заради моя кеф да се убиват живи същества.
И точно заради това трябва да ядеш кренвирши, понеже там вътре месо няма ;)
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот the_chicken » 18.04.2008г. в 16:24ч.

ем..няма отговор 'не ям!'...иначе някой ако иска да му обясня как се правят кренвирши леки да каже, ходих със едни студенти дето караха стажове там иии..да ;)
:dog:
Аватар
the_chicken

Съобщения: 1138
Години: 25
Регистриран: 19.12.2005г. в 17:04ч.
Град: пред компютъра

Покажи връзката към това мнениеот rdv_eu » 18.04.2008г. в 16:32ч.

the_chicken написа:ем..няма отговор 'не ям!'...иначе някой ако иска да му обясня как се правят кренвирши леки да каже, ходих със едни студенти дето караха стажове там иии..да ;)

Има отговор "Не купувам/рядко купувам", мисля че е достатъчно :) Може ли да ми пратиш ЛС и да кажеш как се правят Леки ? Нека е ЛС, че така като гледам анкетата, са най-купуваните :)
Аватар
rdv_eu

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 18.04.2008г. в 16:39ч.

Народни не помня точно коя фирма ама са мн яки ,а имаше едни народни дето беха мн зле , ся гледам да ям месо и ориз мани ги тз кремвирши

Още много различни стоки ,които продавам!
http://ttt666.prodavalnik.com/
Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Съобщения: 2873
Регистриран: 2.12.2005г. в 01:52ч.

Покажи връзката към това мнениеот rdv_eu » 18.04.2008г. в 16:42ч.

GumZa_ написа:Народни не помня точно коя фирма ама са мн яки ,а имаше едни народни дето беха мн зле , ся гледам да ям месо и ориз мани ги тз кремвирши

Leki, Народен и Сачи са марки на Белла България.
Аватар
rdv_eu

Покажи връзката към това мнениеот SLAMCHO » 18.04.2008г. в 16:43ч.

Ям квото доде , най-веке Народни и Сачи :rolleyes:

btw има едни дето са розови на цвят , тях ги пропускам щото бият на мърша :wacko:
Изображение
Аватар
SLAMCHO

Съобщения: 518
Години: 21
Регистриран: 16.08.2005г. в 11:51ч.
Град: Far Far Away !

Покажи връзката към това мнениеот SteFo » 18.04.2008г. в 17:49ч.

Е това е темата :LOL:
Аватар
SteFo

Съобщения: 203
Регистриран: 25.06.2005г. в 20:22ч.

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 18.04.2008г. в 18:11ч.

Ето ви сравнително изследване на кренвирши
http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2120
история
http://www.de-zorata.de/forum/index.php ... 748.0.html
Изход от сложната ситуация..от тук>>>
http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie ... 1251640508
Изображение
Аватар
kinder

Съобщения: 3980
Регистриран: 16.07.2007г. в 21:13ч.

Покажи връзката към това мнениеот LiMuBai » 19.04.2008г. в 03:26ч.

Аз купувам на Соларис колбасите, че най ми харесват.
И също на Голямо Враново от магазинчето зад олимпа са хубави.
Животът е това, което се случва, докато ние си правим планове.
Аватар
LiMuBai

Съобщения: 947
Регистриран: 12.04.2004г. в 09:53ч.
Град: Русе

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 22.04.2008г. в 08:08ч.

селски големо враново прасетата са яки , епа аз купуаме с мама от кауфланда ядем месо как да не ядем за тва станах 80 кила то верно 15 милилитра олио в г*за си набих и поаснах се ***

ядем мн макарони и ориз кат има пари пием ио ефтини бг хран добавки

Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 22.04.2008г. в 09:15ч.

колото и да изглежда майтап, темата си е добра.
сядал съм на маса с хора от колбасарския бизнес (ако мога така да кажа) т.е. работници дето правят такива неща.. еми те самите НИКОГА вече не употребяват кренвиши и др полуфабрикати, щото знаят как се правят :)
то не бе химикали, фосфати някакви, даже забранени (ама кой му пука) с които стават чудеса с продуктите.
но наистина там нема месо.
или ако има, то е смлени, и преминали през висока температура кокали, пера, клюнчета, нокътченца.. и др карантия.
както и старите с изтекъл срок на годност колбаси да не мислите че се изхвърлят ? нема такова нещо :)

затова - спрях да ям "вкусните" наденички, кремвишчета и подобни простотии.
земайте си месо, правете си кайма и каквото ви хрумне, но да е от трупно животно, най добре и ако си го виждал докато е пасло :)

пък и старите БГ ритуали са си хубаво нещо.. примерно за колене на прасе, печене на агне и т.н. :)
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6096
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот root » 22.04.2008г. в 09:24ч.

Още един глас като Миро.

Просто ако в БГ кремвиршите наистина се правеха от месо щяха да са над 10 лв. Всичко е някакви остатъчни субпродукти които вместо да ги изхвърлят се правят кремвирши от месо.

Имам приятел бивш директор на някакъв цех (не собственик) - такива неща ми е разправял че заобикалям щандовете със салами/кайма/месо отдалеч от погнуса.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2626
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 22.04.2008г. в 10:26ч.

Miro20 написа:колото и да изглежда майтап, темата си е добра.
сядал съм на маса с хора от колбасарския бизнес (ако мога така да кажа) т.е. работници дето правят такива неща.. еми те самите НИКОГА вече не употребяват кренвиши и др полуфабрикати, щото знаят как се правят :)
то не бе химикали, фосфати някакви, даже забранени (ама кой му пука) с които стават чудеса с продуктите.
но наистина там нема месо.
или ако има, то е смлени, и преминали през висока температура кокали, пера, клюнчета, нокътченца.. и др карантия.
както и старите с изтекъл срок на годност колбаси да не мислите че се изхвърлят ? нема такова нещо :)

земайте си месо, правете си кайма и каквото ви хрумне, но да е от трупно животно, най добре и ако си го виждал докато е пасло :)

пък и старите БГ ритуали са си хубаво нещо.. примерно за колене на прасе, печене на агне и т.н. :)

И аз съм седял на маса и не само с подобни хора ! примерно готвачи от заведения и разни места за бързо хранене ! значе кибабчетата на пазара са от куче и тоалетна хартия ще се обеидте вкуса е странен и бих казал готен вида на месото е странно ! казах ми го хора дето са бачка ли там ! едно приятелче готви в едно място немада издам кое че лошо ша му са пише и ми каза че в кухянат имало 3 заколени котки дават ги вместо заек ! каза така когато продаваш заек в магазин ти го дават с една лапа за да се познае че е зак наче може да е всичко друго ! казвам ви и хранат е менте за тва нз не се ебавам просто мн ям и обичам да зн за хранат всичко даже мислихда коля кучетат да ги ям ,че нема пари за месо ,ама ето на те хората тпва продават кучета и котки ! пак казвам сигурен човек дето е в браяншами го каза , то и аз още съмв шок но ....

правете си сметка за тва ям манжите на мама и ям бобови изделия и месо само акое от праасето или кокошката клани от мене или купени от сигурен магазин !НАЗДРАВЕ ! :drunk:

Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 22.04.2008г. в 10:51ч.

Е как ве не сте ли яли салам "РоКоКо" :lol:
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Smarfcho » 22.04.2008г. в 10:52ч.

bobby_GBG написа:Е как ве не сте ли яли салам "РоКоКо" :lol:

Бъзикаш ли се или има наистина "РоКоКо" :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Smarfcho

Съобщения: 652
Регистриран: 13.06.2005г. в 00:07ч.
Град: Rousse

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 22.04.2008г. в 10:55ч.

Smarfcho написа:
bobby_GBG написа:Е как ве не сте ли яли салам "РоКоКо" :lol:
Бъзикаш ли се или има наистина "РоКоКо" :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Е това не е точно запазена търговска марка, ама най-вероятно си го ял. Има и кренвирши от същия тип :haha:
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот LiMuBai » 22.04.2008г. в 11:14ч.

Какво против имате котешкото и кучешкото? виетнамците си го ядат и нищо им няма....месо като месо.
Животът е това, което се случва, докато ние си правим планове.
Аватар
LiMuBai

Съобщения: 947
Регистриран: 12.04.2004г. в 09:53ч.
Град: Русе

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 22.04.2008г. в 11:15ч.

GumZa_ написа:
Miro20 написа:

И аз съм седял на маса и не само с подобни хора ! примерно готвачи от заведения и разни места за бързо хранене ! значе кибабчетата на пазара са от куче и тоалетна хартия ще се обеидте вкуса е странен и бих казал готен вида на месото е странно ! казах ми го хора дето са бачка ли там ! едно приятелче готви в едно място немада издам кое че лошо ша му са пише и ми каза че в кухянат имало 3 заколени котки дават ги вместо заек ! каза така когато продаваш заек в магазин ти го дават с една лапа за да се познае че е зак наче може да е всичко друго ! казвам ви и хранат е менте за тва нз не се ебавам просто мн ям и обичам да зн за хранат всичко даже мислихда коля кучетат да ги ям ,че нема пари за месо ,ама ето на те хората тпва продават кучета и котки ! пак казвам сигурен човек дето е в браяншами го каза , то и аз още съмв шок но ....
Я не приказвай глупости от труда на един приятел ми каза....Първо като се продава заек по магазините не слагат лапа а ухо заешко,второ абсурд е да се предлагат котки вместо заек ,защото коренна разлика има във вкуса им и ако го направят те ще си загубят клиентелата и не вярвам да имат такава цел.Трето този който е в заведението не е производител на кебапчета,за да знае състава ,на него му ги носят и въобще не вярвам на това което ти казват.В повечето продукти се слага малко месо и повече прат,мазнии,оцветители и много сол да държи.АБЕ ВЪОБЩЕ ХИМИЯ.

правете си сметка за тва ям манжите на мама и ям бобови изделия и месо само акое от праасето или кокошката клани от мене или купени от сигурен магазин !НАЗДРАВЕ ! :drunk:
история
http://www.de-zorata.de/forum/index.php ... 748.0.html
Изход от сложната ситуация..от тук>>>
http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie ... 1251640508
Изображение
Аватар
kinder

Съобщения: 3980
Регистриран: 16.07.2007г. в 21:13ч.

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 22.04.2008г. в 12:01ч.

kinder написа:
GumZa_ написа:
Miro20 написа:

Я не приказвай глупости от труда на един приятел ми каза....Първо като се продава заек по магазините не слагат лапа а ухо заешко,второ абсурд е да се предлагат котки вместо заек ,защото коренна разлика има във вкуса им и ако го направят те ще си загубят клиентелата и не вярвам да имат такава цел.Трето този който е в заведението не е производител на кебапчета,за да знае състава ,на него му ги носят и въобще не вярвам на това което ти казват.В повечето продукти се слага малко месо и повече прат,мазнии,оцветители и много сол да държи.АБЕ ВЪОБЩЕ ХИМИЯ.

какво без мълвна ли си мамо ?

така е болна работа , как какво му имана кучешкотои котешкото , брато хората от дивеч се тровят дето е в горите на чисто , а тея мкучета дето има дупки по тях и им изтича кръвта спят в мизеряи аве се едно да изядеш 80-годишната си баба ! тоя моя готвача каза ,че минават през термична обработка мн голяма температура ,ама ***** е аз давам пари за свинско и пилешко не за кучета на клошари ! ако сте забелязали вече из пазара кучета нема !

Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Покажи връзката към това мнениеот rdv_eu » 22.04.2008г. в 12:12ч.

Ужас, лошо ми стана като прочетох мненията ви. Особено на GumZa_. :lol: GumZa_, бъди по-конкретен, като казваш "кебапчетата на пазара", много общо бе мен, дай подробности.
Преди малко си купих шпек Перелик,нали уж е от един от най-скъпите и качествени салами, обаче незнам как ще го ям сега, след като прочетох всичките тези коментари, в които със сигурност има голяма доза истина. Иначе за кренвиршите е ясно, няма такива, които да са от месо, те даже и не го съдържат.
Тази тема ще е полезна за всички ни, ако всеки сподели това което знае. :)
Аватар
rdv_eu

Покажи връзката към това мнениеот deian » 22.04.2008г. в 12:26ч.

Хора, не яжте кренвирши бе! Не е трудно! Вътре има само ситно смлени ПЕРА, хрущяли, сухожилия, други боклуци и соя. Единствено известно количество месо има в кренвиршите на Голямо Враново. Но пак там отива месото, което не става за другите им колбаси. Какъв по-добър начин от това да си използваш напълно суровината - каквото остане от месото - на кренвирши :wacko:
Яде се чисто месо - шунка, пъстърма, филе (ама по-добре не пушено). Щото в салама могат всичко да ти смелят.
Колбасите на Меком АД Силистра са може би най-доброто на нашия пазар. Това е единствената фирма, която си държи на реномето, а и изнася същите продукти в чужбина. Я познайте дали някой друг изнася гадни колбаси в ЕС? Да, обаче на Меком килограма започва от 16 лв нагоре... всеки си преценява. И се опитайте да си отговорите на въпроса защо не правят кренвирши :LOL:

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2401
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот rdv_eu » 22.04.2008г. в 12:34ч.

krassyo написа:От снимката с трите елемента, която пуснах по-горе честно казано най-много ми допада пуешкото филенце ;) Какво се газирате, че ядете мяу или бау. До сега колко кучета и котки сте изяли... нищо по-здравословно няма от едно прясно кучешко филе.

krassyo, филето е най-добрия избор който си направил. Поне това със сигурност е месо.
deian, наскоро чух от един познат как преди няколко години Меком купували конско, магарешко, и май не са били живи като ги колят, сигурно затова са вкусни колбасите им. :lol: Незнам сега как е.
Аватар
rdv_eu

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 22.04.2008г. в 15:51ч.

Ами дюнери едете ли ? аз обичам да апвам дюнери и джобове ама са скъпи а според вас на али баба резан бубан като бута с ръце да сте видлеида позлват щипки или нещо дори рълкавици нема бута всичко дори и резания си *** ! даже един слух знам че в белия сос имало сперма едан жена повръщалаи ходила в хей намерили 7 вида сперма !

паучетата ! даваха ,че тея уж китайски местаз а хранене са под всяква критика мизерия показаха по НОВА ТВ в софиа как е , не вярвам тука да е по добре ! даже и за там има слух , нали окло там паучетата на халите едно време имаше мн котки ама мн е ся го нема обърнете внимание !няма ги котките даже е бил намерн чувал с котешки лапи !!! да и това ми го казаха хора дето се интересуват !

е ест всичко беше вкусно и колко съм ял не съм се разболял ,но ето ти факти ! значе ако говоеим за олиото и там др неща че са ***** то да не стига ме до световните конспирации и секти които управляват света ЩОТО ще ви се отще да ЖИВЕЕТЕ ! за тва нагъвайте като мене стоки с минала годнос от кауфлад пиийте като ненорлани чукайте и деблите жени правят хуабави свирки слушайте чалга помага за депресии абе кво да ви кажа по добре прост и по -малко да знае човек !

Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Покажи връзката към това мнениеот DuReX` » 22.04.2008г. в 16:07ч.

кво се вживявате не моа разбера...първото което е кой знае колко ла*на сте изяли и изпили до сега и не сте разбрали второто което е я си варете на село заколете си едно прасенце 100-130 кг. и си хапвайте чисто и натурално месце...кеф си къравица,кеф ти сланинка,кеф ти кайма...който квото иска ;)

П.С. дюнерите ги са божествени ама мн пара е... :unsure:
Skype-->Volley_4
Аватар
DuReX`

Съобщения: 280
Регистриран: 19.06.2005г. в 22:21ч.
Град: на тавана

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 22.04.2008г. в 16:21ч.

DuReX` написа:кво се вживявате не моа разбера...първото което е кой знае колко ла*на сте изяли и изпили до сега и не сте разбрали второто което е я си варете на село заколете си едно прасенце 100-130 кг. и си хапвайте чисто и натурално месце...кеф си къравица,кеф ти сланинка,кеф ти кайма...който квото иска ;)

П.С. дюнерите ги са божествени ама мн пара е... :unsure:

да божествени са единд ен изадах 6 по 2 лв после се напих и видях 3 мн яки курви беше най якия ми ден през живота ! е ама скъпо е не наяжда ша дам още 3 и шаси зема пиле 1кило

Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Следваща

Назад към Общи дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 5 госта