"Бордо ЕООД"-шивашка фирма експлоататор на робини

Това е мястото за всички теми, несвързани с останалите форуми.

"Бордо ЕООД"-шивашка фирма експлоататор на робини

Покажи връзката към това мнениеот manolito » 19.02.2010г. в 16:12ч.

Изумен съм за пореден път от наглото държание на шефовете на шивашки фирми. В тая прословута фирма "Бордо" гърчат работниците си с нечовешко работно време без да им пука за тяхното здраве и техните семейства! Та работното време най често е 9ч на ден ,но се оказва че робите държат и на две седмици по 9ч.+ съботата и неделята между двете седмици също на 9ч. Не ми се смята колко се събира като часове за тези 12 дни без грам почивка! Няма да Ви описвам как изглеждат работниците вечер като се приберат в семейството си ако може така да се каже защото като се върнат им трябва само сън и нищо друго. И нали сме си търпеливи Българи (овце) ,всяка работничка си търпи и изпълнява защото да не я уволнят!!! Не знам в тая наша държавица някога ще се оправят ли нещата и "шефовете" на фирми ще се замислят ли че работниците им изкарват парите и че са хора а не РОБИ!? :B
Аватар
manolito

Съобщения: 125
Регистриран: 13.12.2005г. в 20:35ч.
Град: Русе кв.Родина 2

Re: "Бордо ЕООД"-шивашка фирма експлоататор на робини

Покажи връзката към това мнениеот MaSTeRMinD » 19.02.2010г. в 16:58ч.

Welcome to Bulgaria :)
В нормална държава:
1. Работника подава жалба
2. Фирмата получава огромна глоба
3. Оправя си работното време.

В България:
1. Работника подава жалба
2. Работника е уволнен

Единствената оправия е или задружен протест на всички работещо до един или телевизия. Явно в България само така се решават проблеми. И то главно, защото работниците не са задружни. Примерно като гърците.
Изображение

There's No Place Like 127.0.0.1
http://vnosno.com - Онлайн магазин
Аватар
MaSTeRMinD
Legacy
Legacy

Съобщения: 1378
Години: 34
Регистриран: 7.09.2003г. в 13:02ч.
Град: Русе

Покажи връзката към това мнениеот Stone » 19.02.2010г. в 21:28ч.

Или сплашване и след това евентуално наритване на наглеците. Има хора, които биха го направили за пари. :angry: :devil2:
Изображение
Жената не е задължително да е руса, за да е блондинка.
Аватар
Stone
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 843
Регистриран: 1.12.2003г. в 01:55ч.

Покажи връзката към това мнениеот antonhack » 19.02.2010г. в 21:40ч.

Че ако им се плаща допълнително за извънредния час, не виждам къде е проблема.
Аз и по 12 часа съм работил без почивен ден .... в продължение на цяла година. Не в България де :) И си е заслужавало.
Така че 9 часа за две седмици е нищо работа :)
Аватар
antonhack
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 179
Регистриран: 13.12.2008г. в 02:16ч.
Град: rm -rf /bin/laden

Покажи връзката към това мнениеот MaSTeRMinD » 20.02.2010г. в 09:01ч.

В друга държава да. Не и тук. Тук е леееко по различно както виждаш.
Изображение

Аватар
MaSTeRMinD
Legacy
Legacy

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 20.02.2010г. в 13:31ч.

Все си мисля че при извънредния труд работника би трябвало да има избор дали да го прави или не, а тук няма никакъв избор.

Освен това страшно много ме съмнява че са им плащали със 75% повече заработка при извънредния труд, така както повелява закона.
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Alpha TV - гледай безплатно онлайн
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Съобщения: 8309
Години: 33
Регистриран: 1.10.2004г. в 14:29ч.
Град: Uber - Jugend Kamp.

Покажи връзката към това мнениеот manolito » 22.02.2010г. в 08:40ч.

antonhack написа:Че ако им се плаща допълнително за извънредния час, не виждам къде е проблема.
Аз и по 12 часа съм работил без почивен ден .... в продължение на цяла година. Не в България де :) И си е заслужавало.
Така че 9 часа за две седмици е нищо работа :)

Не само не им се плаща извънреден труд ,а дори и не ги питат имат ли възможност да дойдат в неделя на работа! А от днес заради разгласяване на тоя случай очаквам да я уволнят или да я принудят да си подаде сама молбата.... :bangin:
Аватар
manolito

Покажи връзката към това мнениеот weIder » 22.02.2010г. в 11:26ч.

manolito, пробвайте в Инспекцията по труда. Като пощурели са. Само им дайте причина да се хванат за нещо и ще я побъркат тази фирма. Във форума никой няма да Ви помогне ако не си помогнете сами. Всичко дето си го описал тук потърпевшата да им го разкаже лично в офиса на Александровска. Мисля, че когато установяването на нарушението е по сигнал налагат бая тежки глоби. Ако е по случайна проверка първо дават предписание за срок, в който да бъде отстранено. Във всички случаи обаче вземат мерки и най-малкото въпросният "чорбаджия" им влиза в полезрението. Тогава вече отърването за него от там нататък е или спазване на правилата или цакане - я за глоби, я за рушвети. Ако момичето го е шубе пробвайте за начало с анонимно оплакване. Ако до няколко дни няма резултат - по каналния ред. Имат си начини, внезапни проверки и т. н. Овчедушието и робското търпение са най-големият враг на всеки, който е решил да си изкарва парите с честен труд. Запомни го. Надявам се да съм бил полезен. :hi:
Изображение

Ремонт и поддръжка на силова високочестотна инверторна апаратура, компютри, потребителска и индустриална електроника.
Аватар
weIder

Съобщения: 24
Регистриран: 22.12.2009г. в 12:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот manolito » 23.02.2010г. в 09:49ч.

Ето какво се случва на всеки дръзнал да се защити след сигнал в Инспекцията по труда... :hmmm: А договора и беше подновен преди месец! :clapping: Дано поне тоя случай е от полза за останалите работници в "Бордо" в което много се съмнявам :)
Прикачени файлове
12 [640x480].JPG
12 [640x480].JPG (29.54 KiB) Прегледано 1866 пъти
Аватар
manolito

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 23.02.2010г. в 10:24ч.

manolito написа:Ето какво се случва на всеки дръзнал да се защити след сигнал в Инспекцията по труда... :hmmm: А договора и беше подновен преди месец! :clapping: Дано поне тоя случай е от полза за останалите работници в "Бордо" в което много се съмнявам :)

Ами грешката е, че си е подновила договорът. Поради каква причина е подновен договорът, защото сега няма право да обжалва, няма право и на обезщетение. Именно за тези "подновявания" говореха навсякъде, че постъпват некоректно работодателите, тъй като срокът на новия договор при преподписването започва да тече отначало с 6 месеца предизвестие. Законово изпипано съкращение, без да се налага да плащат обезщетения. Съчувствие от мен и дано да си намери следващият път по-добра работа при по-коректни работодатели.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1364
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 23.02.2010г. в 10:27ч.

Ако се окаже че въпросната служителка е майка с дете до 3 години, не може да бъде съкратена или да и се променя договора без съгласието на Инспекцията по труда! Такъв ли е случая, защото при това положение, работодателя дължи неустойка в размер на брутните заплати до навършване на детето на 3 год възраст.....
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 613
Години: 40
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот manolito » 23.02.2010г. в 10:44ч.

Не е майка с малко дете ,а договора е подновен преди около месец поради изтичане на старият едногодишен.
Аватар
manolito

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 23.02.2010г. в 10:45ч.

manolito написа:Не е майка с малко дете ,а договора е подновен преди около месец поради изтичане на старият едногодишен.

А, той е бил срочен, ясно.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1364
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот MaSTeRMinD » 23.02.2010г. в 17:57ч.

Основния въпрос е как тоя човек разбира кой се оплаква от него?
Изображение

Аватар
MaSTeRMinD
Legacy
Legacy

Покажи връзката към това мнениеот manolito » 23.02.2010г. в 18:08ч.

MaSTeRMinD написа:Основния въпрос е как тоя човек разбира кой се оплаква от него?

Въпросният човек (управителката) разбира кой се жалва, от телефонен разговор с мен преди време и заплаха от проверка от моя страна ако продължава да задържа половинката ми до когато си иска на работа. :)
Аватар
manolito

Покажи връзката към това мнениеот nabora » 23.02.2010г. в 19:55ч.

А проверки и резултати има ли?
Изображение
Аватар
nabora

Съобщения: 220
Години: 28
Регистриран: 3.03.2004г. в 11:07ч.
Град: Pyce, Възраждане

Покажи връзката към това мнениеот MaSTeRMinD » 23.02.2010г. в 20:03ч.

Ясно ами управителката заслужава да и надрусат такава глоба, че да й фалира фирмичката.
Вече наистина ще е интересен резултата от проверката.
Изображение

Аватар
MaSTeRMinD
Legacy
Legacy

Покажи връзката към това мнениеот BRAIN_PAIN » 24.02.2010г. в 08:54ч.

Надявам се въпросната управителка и нейната фирма да си получат заслуженото, :guns2: очаквам развитие по въпроса и ни дръж в течение с предприетите действия от твоя страна :) :bangin:
I am only human..
Изображение http://www.оптимизация.bg
Микрослушалка

Поздрави,
Пламен Иванов
Аватар
BRAIN_PAIN

Съобщения: 912
Години: 28
Регистриран: 17.10.2005г. в 16:28ч.
Град: End Of The Road

Покажи връзката към това мнениеот manolito » 5.03.2010г. в 15:24ч.

Все още чакам резултата от направената проверка на фирма "Бордо" на 20.02.2010г. Господата от инспекцията по труда само ме премятат от понеделник на понеделник за отговора ,който трябвало да излезе до 14 дни. В последният телефонен разговор даже една млада госпожица от инспекцията ми каза че не била сигурна дали аз трябва да получа отговор :hmmm: :doh: но накрая каза да се обадя в понеделник :clap: Ако някой понеделник получа отговор ще пиша веднага ,за мен от всичко това си остана съкратената ми половинка. :whistle: Имаше една приказка..."кучетата си лаят кервана си върви"...... :mml:
Аватар
manolito

Покажи връзката към това мнениеот 6iva4 » 22.04.2012г. в 12:36ч.

А защо толкова се страхуват жените да напускат като са недоволни. Аз където работя сме с работно време от 8 до 5, не ни бавят заплати и аванси, а шефовете бачкат наедно с нас и понякога повече. Имаме една шивачка дето остава да работи извънредно, защото й трябват повече пари. Аз винаги съм била на мнение като не ти харесва някъде отиваш на друго място. В нашия град шивашки фирми колкото щеш, ръцете никой не може да ти вземе.

6iva4

Съобщения: 1
Регистриран: 22.04.2012г. в 12:29ч.

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 24.04.2012г. в 17:35ч.

6iva4 написа:А защо толкова се страхуват жените да напускат като са недоволни. Аз винаги съм била на мнение като не ти харесва някъде отиваш на друго място. В нашия град шивашки фирми колкото щеш, ръцете никой не може да ти вземе.
Я стига демагогия.
Логиката ти евентуално можеше и да е вярна ако безработицата беше малка и стабилна, когато има глад за квалифицирани кадри, за разлика от безработица от над 10% каквато имаме в момента, с тенденция да расте.

В момента всички търгаши - експлоататори разчитат на безизходицата на хората за да ги държат по-дълго на работа за по-малко пари. Така че няма как "като не ти харесва някъде отиваш на друго място", защото едно че най-вероятно няма да има свободно друго място, и второ че където има друго свободно място, най-вероятно шефа ще е същия търгаш като този от когото си избягал, и отиваш на мястото на някой друг като тебе, дето се е махнал понеже му е писнало да го експлоатират като роб.
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Alpha TV - гледай безплатно онлайн
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Съобщения: 8309
Години: 33
Регистриран: 1.10.2004г. в 14:29ч.
Град: Uber - Jugend Kamp.

Назад към Общи дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: Baidu [Spider] и 3 госта